Niedziela 1 stycznia 2023 r. Nowy Rok

  1. W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Świętego Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Okrucieństwo wojny ciągle mamy przed oczami. To przynagla nas do otwarcia się na cierpienia bliskich nam narodów. Dlatego nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę o pokój. przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.
  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W poniedziałek, 2 stycznia, wspominamy świętych; Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele także z naszej wspólnoty parafialnej; pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa, w intencji rodzin naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
  2. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej przed Mszą św.
  3. W piątek, 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli,  święcimy kadzidło oraz kredę, którą zgodnie ze zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Msze św. w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego. Taca z Trzech Króli przeznaczona będzie  na Misje.
  4. W dniach kolędowania, a więc w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek, nie będzie wieczornej Mszy św. odprawianej o godz. 17.00.
  5. W tym tygodniu pragniemy rozpocząć Duszpasterską Wizytę zwaną „kolędą”,

02.01.2023 – poniedziałek Kruszelnickiego  11- 39 oraz 12-36

03.01.2023 – wtorek – Kruszelnickiego  38 -62 oraz 47-109  i  Miedziana 20

04.01.2023 – środa – Kruszelnickiego  64 – 124 oraz 111 -159

05.01.2023 – czwartek – Kruszelnickiego 126178 oraz  161199

07.01.2023 –  sobota – Kruszelnickiego  180-240 oraz  201 -253

  Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 15.30., a w sobotę o godz. 10.00.  Dołóżmy starań, aby na czas wspólnego kolędowania była obecna cała rodzina. Woda święcona jest przygotowana przy głównym wejściu do kościoła.  

U progu tego nowego kalendarzowego roku otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem Bożego życia, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem i Bożym pokojem. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023, będzie dla nas wszystkich czasem prawdziwie błogosławionym! Niech Maryja Królowa Polski otacza nas swoją przemożną opieką.  Pod Twoją obronę…….