Niedzela Zesłania Ducha Świętego – 09.06.2019

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt Uroczystość NMP Matki Kościoła, Msze św. w naszym kościele z kazaniem o godz. 8.00 i 18.00
 3. Od jutra rozpoczynamy Okres Zwykły w ciągu roku.
 4. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem czerwcowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 5. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
 • Jutro w poniedziałek – Uroczystość NMP Matki Kościoła
 • w czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta kończy w Kościele Okres Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej

 

 1. W czwartek (13 czerwca) – w tym dniu swoje imieniny obchodzić będzie pan Kościelny. Okazja do modlitwy i złożenia życzeń na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. A wieczorem – Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się o godz. 20.00 Litanią do Serca Pana Jezusa, następnie rozważania różańcowe, procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła, zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 2. Tegoroczna procesja Bożego Ciała (w dniu 20 czerwca) przejdzie ul. Kruszelnickiego. Po Mszy św. o godz. 1000 (odprawionej przy ołtarzu polowym przy krzyżu na ul. Kruszelnickiego, przy pętli autobusowej) wyruszy procesja do czterech ołtarzy. W tym roku ołtarze zostały zaplanowane: pierwszy ołtarz –  Kruszelnickiego 199 – 201 (państwo Osmenda, Bijak),  drugi – Kruszelnickiego 146 i 142 (p. Gąsiorowie i Jaśkowscy, trzeci – Kruszelnickiego 61 przy krzyżu (p. Wronowie i Ciepliccy),  czwarty  – Kruszelnickiego 34 (p. Gorajscy i Bętkowscy).
 3. Jak zapowiadaliśmy w dniu 16 czerwca (w przyszłą niedzielę) na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy Srebrny Jubileusz (25-lecie Kapłaństwa) naszego Rodaka ks. Janusza Goraja. Ofiary, które zostaną złożone na tacy na tej Mszy św. w całości zostaną przekazane Jubilatowi – jako dar naszej parafii.
 4. Ruszyła kolejna edycja akcji elektrośmieci na misje. Zbiórka elektrośmieci tradycyjnie na parkingu przy kościele. Odbiór elektrośmieci 13 czerwca ( w czwartek)
 5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się. Od jakiegoś czasu na stoliku przy wyjściu z kościoła znajduje się mała gazetka, wydawana przy parafii Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach, w której poruszane są ważne tematy religijne. Prosimy się zapoznać z jej treścią. Prosimy również, aby na tym stoliku nie zostawiać żadnych obrazków, ulotek o tematyce religijnej bez wcześniejszego uzgodnienia z ks. Proboszczem.