Komunikat Biskupa Kieleckiego w sprawie Dnia solidarności z mieszkańcami Bejrutu.

Nr OA – 79/20                                                                                   Kielce, dnia 8 sierpnia 2020 r.

Drodzy Diecezjanie wraz ze swoimi duszpasterzami,

potężna eksplozja materiałów wybuchowych w Libanie i jego tragiczne skutki domagają się naszej solidarności modlitewnej i materialnej.

Czynię swoim „Apel” Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i ogłaszam niedzielę 16 sierpnia br. Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Do modlitwy powszechnej dołączmy wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii, a przed kościołami zorganizujmy zbiórkę pieniężną na rzecz poszkodowanych.

Niech poczucie chrześcijańskiego obowiązku pomocy drugiemu człowiekowi, który znalazł się w potrzebie, przynagli nas do realizacji ewangelicznego nakazu miłości bliźniego.

Z darem błogosławieństwa i modlitwą

Wasz Bisku