Kielecki Kiermasz Miłosierdzia

W niedzielę 18 grudnia od 12:00 do 18:00 Caritas Diecezji Kieleckiej wraz z TVP 3 organizuje KIERMASZ MIŁOSIERDZIA. W samym sercu miasta, przy katedrze. Będziemy przez cały dzień pokazywać jak Kielce pomagają. I jak mocno płonie tutaj – płomień miłosierdzia. Zmierzymy hojność kielczan i policzymy ile świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom już trafiło na stoły w diecezji.
Mamy największą wigilijną świecę w Polsce. Ma ponad metr dwadzieścia wysokości. I – uwaga – została wydrukowana w 3D !!! Będzie można odpalić od niej płomień i zabrać do domu.
Będzie z nami prezydent Wojciech Lubawski, biskupi –  Jan Piotrowski i Marian Florczyk. Będą siatkarze Effectora Kielce i szczypiorniści reprezentacji Polski. Nasza zaproszenie przyjęły również kieleckie pięcioraczki.
W niedzielę duża porcja śpiewu i pozytywnej energii.
A wszystko pokazane zostanie na trzech antenach Telewizji Polskiej. Program POLSKA POMAGA w TVP3, TVP INFO I TVP1.  Poprowadzą go Elżbieta Dziewięcka-Mąkosa i Przemysław Babiarz.

Wydarzenie to organizowane jest przez Telewizję Polską i Caritas. Na przygotowanych stoiskach będzie można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” oraz ozdoby świąteczne wykonane przez osoby niepełnosprawne i dzieci. Program poprowadzą znani prezenterzy telewizyjni i będzie miał wejścia „na żywo” na antenie Telewizji ogólnopolskiej i regionalnej.

W trakcie Kiermaszu odbędą się występy artystyczne dzieci ze scholii parafialnych i zespołów ludowych, wspólne gotowanie, spotkania ze znanymi osobami, w tym rozmowa z Księdzem Biskupem Janem Piotrowskim.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej dobroczynnej akcji Czcigodnych Księży, grupy parafialne, rodziny, wolontariuszy oraz wszystkich wiernych.