IX Niedziela Zwykła – 02.06.2024

  1. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawiamy nabożeństwa ze śpiewem Litanii do Serca Bożego. Natomiast dziś nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału.
  1. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Eucharystii odbywa się procesja wokół kościoła. Zachęcamy do udziału.
  1. W poniedziałek, 3 czerwca, wspominamy św. Karola Lwangi i jego towarzyszy, męczenników z Ugandy.
  2. We wtorek, 4 czerwca, z racji pierwszego wtorku miesiąca modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  1. W środę, 5 czerwca, czcimy św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Przed wieczorną Mszą nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  1. W czwartek, 6 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Z racji pierwszego czwartku miesiąca, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Zapraszamy na wieczorną Mszę się wraz z procesją z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. Prosimy dzieci do sypania kwiatków (tylko prośba, aby kwiatków nie sypać w kościele, tylko na zewnątrz). Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów a następnie błogosławieństwo małych dzieci. Natomiast jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uczczenia Jezusa Eucharystycznego w Uroczystość Bożego Ciała, a więc wszystkim przygotowującym ołtarze oraz zaangażowanym w Procesję Eucharystyczną, a także za wszystkie kwiaty przyniesione do kościoła. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać!
  1. W piątek, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także, z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jednocześnie jest to pierwszy piątek miesiąca dlatego pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią się czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Natomiast popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzamy chorych, starszych i niewychodzących z domu.
  1. W sobotę, 8 czerwca, czcimy Niepokalane Serce  Najświętszej Maryi Panny.
  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i za te składane na tace oraz wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej