IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na czas wieczerzy wigilijnej, nie będzie dziś, Mszy św. o godz. 18.00
  *
  Wieczorem, gdy zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę tej uroczystej chwili. Podtrzymujmy wszelkie tradycje i zwyczaje, bo to niepowtarzalna okazja do pojednania i scalania naszych rodzin. Dlatego Wieczerza wigilijna niech rozpocznie się wspólną modlitwą, odczytaniem opisu narodzenia z Ewangelii, łamaniem się opłatkiem i wspólnym śpiewem kolęd. Tradycyjnie w wigilię zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  * Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św.  o północy, zwaną Pasterką. Zachęcamy do udziału. Taca  z ”Pasterki” będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 2. Jutro, 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, tj. we wtorek, 26 grudnia. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na KUL.
 3. W środę , 27 grudnia, przypada święto św. Jana Ewangelisty. Wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 poprzedzi nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej.
 4. W czwartek, 28 grudnia – święto świętych Młodzianków.
 5. W piątek, 29 grudnia, z racji ostatniego piątku miesiąca, po Mszy o godz. 18.00 uczcimy Boże Miłosierdzie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia.
 6. W sobotę, 30 grudnia, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za parafian zmarłych w obecnym roku 2023. Rodziny, krewnych i znajomych zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Z tej racji na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy przeżywać wspólny Jubileuszu małżeństw. W związku z tym bardzo prosimy o potwierdzenie udziału w tej Mszy św. tych par małżeńskich, które w tym roku obchodzą swój jubileusz 25 lub 50-lecia małżeństwa. Zgłoszenie prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlitwą obejmujemy małżeństwa i rodziny, aby były mocnym fundamentem kształtowania młodego pokolenia. Natomiast wieczorna Msza św. o godz. 18.00. będzie połączona z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym oraz sprawozdaniem duszpasterskim za miniony rok 2023. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, aby podziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o dalsze.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickie, która znajduje się przed ołtarzem.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisławę Kudła. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Zdrowaś Maryjo…”, „Wieczny odpoczynek…”