IV Niedziela – 28 stycznia 2024

W ostatnią niedziela stycznia  przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę i za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

 1. W środę, 31 stycznia całe nasze Zgromadzenie Salezjańskie czci swego założyciela św. Jana Bosko. Zapraszamy na wspólna modlitwę dziękczynienia, na Mszę św. o godz. 18.00. Wcześniej nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 2. W czwartek, 1 lutego, w Zgromadzeniu Salezjańskim jest obchodzony dzień pamięci i modlitwy za zmarłych Salezjanów. Pamiętajmy w modlitwie  szczególnie o tych, którzy tu pracowali, jak: śp. ks. Bronislaw Piróg, śp. ks. Albert Heitzer, śp. ks. Jan Popielski oraz wielu innych.
 3. W piątek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze św. z błogosławieństwem święć w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. 
 4. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
 5. W sobotę, 3 lutego, wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona czuwającego nad ludzkim gardłem i głosem. Dlatego po Mszach św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa gardła.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  – W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlimy się o dar nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy. Po Mszy o godz. 18.00 odbędzie się modlitewne nabożeństwo tzw. „Godzina Święta”. Serdecznie zapraszamy.
  – W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i Komunią św. czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św., natomiast popołudniu od godz. 17.30 wraz z Adoracją Najśw. Sakramentu. Przed południem odwiedzamy chorych, starszych i niewychodzących z domu.
  – W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii.
 7. W przyszłą niedziele zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickie, która znajduje się na stoliku w kaplicy.