III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023

Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj inny, bo różowy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można każdego dnia przed i podczas Eucharystii.

1. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Prośmy  Boga, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
  2. Nowenna do Dzieciątka Jezus dziś na Mszy św. o godz. 8.00. W pozostałe dni na Mszy roratniej, o godz. 6.00.
  3. W środę, o godz. 18.00 nowenna do M.B.Cz., a po niej wieczorna Msza św..
  4. W czwartek, 21 grudnia, przed południem, z posługą sakramentalną, udajemy się do chorych i niewychodzących z domu i tylko tych, do których nie chodzimy w pierwsze piątki miesiąca. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. W sobotę, 23 grudnia – odbędzie się spowiedź przedświąteczna rano od godz. 7.30 do godz. 9.00 oraz popołudniu od godz. 16.30 do 18.00. Zapraszamy do skorzystania z tej sakramentalnej posługi. Również w sobotę zakończenie roratnich Mszy św., wyjątkowo o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie te, które brały udział w roratach przez cały adwent, oczywiście z planszami wyklejonymi obrazkami.
  6. W przyszłą niedzielę, 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Ze względu na czas wieczerzy wigilijnej, nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  7. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki.
  8. Na stoisku w kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć świecę „Caritas”, w cenie 10 zł. oraz kalendarz misyjny w cenie 8 zł.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz na sprzątanie i kwiaty. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  10. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tradycyjne polskie kolędowanie, które w naszej parafii odbędzie się 07 stycznia 2024 r.  Zachęcamy  osoby, zarówno młodsze, jak i starsze, które posiadają umiejętności muzyczne, do wspólnego śpiewania i grania razem z dziećmi.  Zapisy do udziału w tym wydarzeniu są prowadzone w zakrystii po każdej Mszy św.. Spotkanie organizacyjne dzisiaj  po Mszy świętej o godz. 18:00.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Oprócz egzemplarzy Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Trwajcie w Miłości są okolicznościowe wydania Gościa Niedzielnego – „Historia Kościoła” w cenie 12 zł  oraz Niedzieli – „Magazyn” o Bożym Narodzeniu w cenie 15 zł.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Martę Śledź. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…