III Niedziela – 21 stycznia 2024

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jednocześnie jest to inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania nim swojego życia.

  1. W środę, 24 stycznia, przypada święto św. Franciszka Salezego, patrona, naszego Zgromadzenia Salezjańskiego, a także patrona dziennikarzy i prasy katolickiej. Przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do MB Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbonki w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
  2. W czwartek, 25 stycznia, obchodzimy święto Nawrócenia Świętego Pawła. W tym dniu kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  3. W piątek, 26 stycznia, przypada wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  4. Jutro wznawiamy odprawianie wieczornej Mszę św. o godz. 18.00. Jutro też po Mszy o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę do św. Jana Bosko, w której polecać będziemy dzieci i młodzież, wychowawców i nauczycieli, rodziców oraz wszystkich dobrodziejów dzieł salezjańskich. Zachęcamy do gorliwego uczestnictwa w tej nowennie.
  5. W dniu wczorajszym zakończyliśmy nasze tegoroczne kolędowanie. Wszystkim za życzliwe przyjęcie nas do swoich domów oraz za wspólną modlitwę i ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać! Swoją wdzięczność pragniemy wyrazić w modlitwie, szczególnie w uroczystość św. Jana Bosko w dniu 31 stycznia na Mszy św.o godz. 18.00. Już dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynienia.
  6. Pragniemy poinformować, że w tym roku kwota na sprzątanie kościoła wynosi 80 zł na rodzinę. Dziękujemy wszystkim, którzy rokrocznie wpłacają na ten cel będąc współodpowiedzialnym za czystość i porządek w naszej świątyni.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku w kaplicy.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarli śp. Stanisław Detka oraz śp. Stefan Buchcic. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Zdrowaś Maryjo…”, „Wieczny odpoczynek…”