II Wielkiego Postu – Niedziela – 25 lutego 2024

Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania.

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. a następnie Msza św. już bez kazania. Wobec narastającego lekceważenia Bożych przykazań i daru odkupienia musimy często klękać i błagać o Boże miłosierdzie przepraszając Pana za grzechy swoje i naszych bliźnich. Zachęcamy do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie.
 2. W środę nowenna do Matki Boskiej Częstochowskiej przed wieczorną Mszą św.. Natomiast bezpośrednio po jej zakończeniu na plebani odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na które wszystkich członków serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek, 1 marca, przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Modlitwą obejmujemy tych, którzy zdecydowali się na nierówną walkę o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:
  – W piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa, aby modlitwą i komunią św. czynić wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.. Natomiast przed południem odwiedzimy z Komunią Św. chorych i niewychodzących z domu.
  – W sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii. 
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.30.
 6. W przyszłą niedziele, 3 marca, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ks. Sylwester Rozemberg, salezjanin z Krakowa. Program Rekolekcji wywieszony jest w gablocie oraz zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej.
 7. Młodzież z klasy siódmej szkoły  podstawowej zapraszamy jutro, tj. w poniedziałek 26 lutego br. na Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania się do sakramentu bierzmowania.
 8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajdują się na stoliku w kaplicy.

 Inne ogłoszenia !

 • W najbliższy czwartek, 29 lutego, o godzinie 17.00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach odbędzie się kolejny wykład Akademii Wiara-Kultura-Nauka pt.: „Oblicza Piękna: Oczami Wiary„. Wygłosi go historyk i krytyk sztuki Karolina Staszak. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 • Środowiska Patriotyczne zapraszają na Mszę św. za Ojczyznę i Żołnierzy Wyklętych do Bazyliki Katedralnej w Kielcach w dniu 1 marca o godz. 15.00.