II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023

W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed Mszą Świętą i w czasie Mszy roratnich.

  1. Dziś po raz 24 obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarą do puszek, ustawionych w prezbiterium oraz modlitwą wspierajmy braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego.
  2. W środę, 13 grudnia, w liturgii wspominamy św. Łucję dziewicę i męczennicę.W tym dniu, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny. Przed Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do M.B.Częstochowskiej. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W czwartek, 14 grudnia, przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła..
  4. W sobote,16 grudnia, rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. Nowennę będziemy przeżywać w czasie rorat o godz. 6.00, a w niedziele na Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału.
  5. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki.
  6. Na stoisku w kaplicy Bożego Miłosierdzia można nabyć świecę „Caritas” w cenie 10 zł. oraz kalendarz misyjny.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła oraz za ofiary wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim składamy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Inne ogłoszenie!
Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza 14 grudnia b.r. (czwartek), o godz. 17.00, na kolejny wykład z cyklu Akademia Wiara – Kultura – Nauka pt: ” Oblicza piękna: Bez wdzięku
i blasku”
. Wygłosi go Ks. prof. Marek Lis. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.