II Niedziela Adwentu – 08.12.2019

  1. Dzisiaj modlimy się szczególnie za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem  zbiórka do puszek – jako  pomoc dla  katolików w krajach byłego Związku Radzieckiego. Dzisiaj przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

  1. Wzorem lat ubiegłych w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” rozprowadzamy świece wigilijne – ofiara minimalna  6 zł (świeca mała). Jest to dar dla dzieci z rodzin ubogich i na dofinansowanie wakacji, obiadów w  świetlicach terapeutycznych.

 

  1. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 odprawiamy Roraty.

 

  1. W ubiegłą niedzielę poświeciliśmy opłatki na nasze wigilijne stoły. Opłatki wraz z życzeniami można nabyć w zakrystii.

 

  1. W środę o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św.  wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Prośby i  podziękowania na Nowennę prosimy   składać do  skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego

 

  1. W piątek (13 grudnia) w salce na plebani o godz. 18.30 spotkanie dla uczniów przygotowujących się do Sakramentu

 

  1. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę Różańcową w intencji naszych rodzin.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Tegorocznym kaznodzieją będzie ks. Wojciech Krawczyk –  Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie

.

  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej. Don Bosco-miesięcznik dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, tygodnik Niedziela oraz Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

 

W minionym tygodniu zamarła: Genowefa Słoń lat 89. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….