I WP- Niedziela – 18 lutego 2024

Rokrocznie na początku Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania
w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach
ze złem…  Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.

  1.  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania. Zachęcamy do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie. Niech nie zabraknie nam czasu, aby przyjść i rozważyć cenę miłości jaką Chrystus zapłacił za mnie i za moich bliźnich.
  2. W środę, przed wieczorną Mszą św., nowenna do M.B.Cz. Prośby i podziękowania należy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  3. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić  o to wsparcie.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele, w piątek po Mszy św. o godz.8. 00 i 17.30.
  5. W przyszła niedziela, to NIEDZIELA AD GENTES – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego ofiarą na tace i modlitwą będziemy wspomagać wszystkich pracujących na misjach.
  6. W zakrystii przyjmujemy deklaracje od młodzieży z klasy siódmej Szk. Podstawowej jako zapisanie się do grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się dopiero po feriach zimowych tj. 26 lutego br. po Mszy św. o godz. 18. 00
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i te składane na tace i wpłacane na konto naszej parafii. Wszystkim naszym ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie okolicznościowego czasopisma pt. „GOŚĆ EXTRA, w cenie 14 zł, które poświęcone jest tematyce Wielkiego Postu. Wszystkie czasopisma znajdują się na stoliku w kaplicy.