I Niedziela WP – 06 marca 2022 r.

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz nowenną do św. Andrzeja Boboli, dziś o godz. 17 30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania. Zachęcamy do licznego udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie. Niech nie zabraknie nam czasu, aby przyjść i rozważyć cenę miłości jaką Chrystus zapłacił za mnie i za moich bliźnich.

– We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach, o kobietach opiekujących się chorymi i niedołężnymi,
a także o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

– W środę, 9 marca, na wieczornej Mszy św. przeżywać będziemy nowennę do M.B.Cz. Prośby i podziękowania należy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

– Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.

– Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

– Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w naszym kościele, w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

 – Taca dzisiejsza jest przeznaczona na inwestycje, a przede wszystkim na budowę nowego konfesjonału dla mało słyszących i starszych osób. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy staropolskie – Bóg zaplać!

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy dla młodzieży czasopismo „Miłujcie się”. Ponad jest „Niedziela”  i „Gość Niedzielny”.

– W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł  śp. Mieczysław Gorajski. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek ……..