I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

 • W Dzisiaj pierwsza niedziela nowego roku kościelnego i liturgicznego. W Kościele rozpoczyna się Adwent. Na Mszy św. o godz.8.00 poświęciliśmy opłatki na nasze wigilijne stoły. Opłatki wraz życzeniami można nabyć w zakrystii.
 • Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 będziemy odprawiali Roraty – Mszę św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich parafian jak również dzieci i młodzież do licznego udziału w Roratach.
 • W środę o godz. 17.00 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbonki, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 • w piątek – przypada II piątek miesiąca tradycyjnie po Mszy św. wieczornej modlitwę różańcową w intencji rodzin naszej parafii poprowadzi Wspólnota Modlitewna
 • w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziców. Pod koniec Mszy św. poświęcimy medaliki i rozdamy dzieciom
 • w przyszłą niedzielę – przypada II Niedziela Adwentu i równocześnie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zgodnie z dekretem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w tym dniu w liturgii przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, miesiąca.
 • W czwartek na Msza św. o godz. 1700 modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencji tych, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy  LSO oraz rodziny kapłanów i osób zakonnych pochodzących z naszej parafii.
 • W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W tym dniu odwiedzimy chorych naszej parafii.
 • Już po raz dwudziesty, za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.
 • Rozprowadzamy świece „Caritas” – w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” (świeca mała ofiara minimalna 6 zł).
 • Zakończyliśmy przyjmowanie na wypominki roczne.
 • Od III niedzieli Adwentu (od 15 grudnia) będziemy przeżywać w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Program Rekolekcji podany zostanie w przyszłą niedzielę.
 • Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej. Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, oraz Miłujcie się i Don Bosco.

W miniony tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku  śp. Waldemara Surowiec lat 59. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ……..