I niedz. Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

Niedzielą dzisiejszą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przezywać będziemy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy przeżycia z Eucharystii przenosili do naszych środowisk.

 1. Tą niedzielą wkraczamy w okres Adwentu, który dla ludzi wierzących winien być czasem świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie z Bogiem w wieczności. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.Dlatego zapraszamy wszystkich na Msze Święte roratne o godz. 6.00,  szczególne to zaproszenie kierujemy do dzieci, szczególnie pierwszokomunijnych oraz młodzieży. przede wszystkim tej przygotowującej się do bierzmowania. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 1. We wtorek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jednocześnie w ostatni dzień miesiąc składamy hołd św. Janowi Bosko, któremu polecamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców oraz naszych dobrodziejów.
 2. W środę, nieustająca nowenna do MBCz.,po niej wieczorna Msza św.
 3. W piątek, 3 grudnia, wspominamy św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, patrona misji katolickich.
 4. W sobotę, 4 grudnia – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, patronkę górników i hutników. W modlitwie polecajmy ich trudną i bardzo niebezpieczną pracę.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca;
  – w czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa. Pragniemy się modlićo nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej.
  – w piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Przed południem odwiedzamy chorych, starszych i nie wychodzących z domu.
  – w  sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. 
 1. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą do puszki wspomagamy Kościół na Wschodzie.
 2. Na Mszy św. o godz. 00 zostały poświęcone opłatki, w które można zaopatrzyć się w zakrystii. Niestety w tym roku też nie będą roznoszone po domach.
 1. Na stoisku można nabyć świecę „Caritas”, w cenie 8 zł. oraz kalendarz misyjny w cenie 5 zł.  
 2. Jutro, na roratniej Mszy św. rozpoczniemy uroczystą nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP, w której polecamy dzieci i młodzież, matki oczekujące potomstwa oraz modlić się będziemy o poszanowanie życia i godności każdego człowieka.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przed ołtarzem. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy. 

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł śp. Bogdan Mikołajczyk. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,… wieczny odpoczynek………