Co warto przeczytać w prasie katolickiej

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Szkoła, podobnie jak służba zdrowia, z kryzysu pandemicznego wychodzi mocno poobijana. Pandemia nie tylko zrodziła nowe problemy, ale okrutnie pokazała te, które były w polskiej edukacji od dawna.

– Jaką szkołę ukończył Jezus? Jakie umiejętności posiadał, jakimi językami obcymi się posługiwał? Czego – na podstawie Biblii i wiedzy historycznej – możemy dowiedzieć się o edukacji Jezusa?

– Hejt z wyższych sfer. Kiedyś hejt był domeną anonimowych internautów, którzy – ukrywając swoją tożsamość – czuli się bezpiecznie. Teraz uprawiają go także ludzie znani z życia publicznego – politycy, naukowcy czy środowisko artystyczne.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Powrót do szkoły po wakacjach również w tym roku będzie wymagał zarówno od dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli dużego wysiłku. Analiza poziomu edukacji w czasie lockdownu.

– Jak działa sumienie? W jaki sposób przyjęty system wartości kształtuje nasze sumienie? Czy możemy je łatwo zresetować niczym twardy dysk w komputerze?

– Dariusz Kowaluk, 25-letni medalista olimpijski z Tokio, specjalnie dla „Niedzieli” opowiada o swoim życiu, wierze, codziennych treningach, nauce i planach na przyszłość.

– Co piąta Polka i co trzeci Polak sięgają po papierosy. Coraz częściej ofiarą nałogu pada także młodzież. Tymczasem co roku z powodu chorób wywołanych dymem tytoniowym ginie nawet 81 tys. naszych rodaków. Jak zmienić tę śmiertelną modę na palenie?

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Tam, gdzie harmonia, jest piękno – wyremontowane organy z bazyliki katedralnej cieszą swym brzmieniem

– Być trzynastym apostołem – Eucharystyczny Ruch Młodych

– Odkrywali tajemnice Eucharystii – rekolekcje „Margaretek” w Imbramowicach

– Zapis intencji i świadectw z czasu nawiedzenia parafii przez wizerunek św. Józefa ze św. Rodziną – to jedna z trwałych pamiątek peregrynacji w Niegardowie

– Antolka, która była Czesławowem. O parafii, którą ukochał bp Czesław Kaczmarek

– Między sacrum a pamięcią – warto odwiedzić Muzeum Regionalne w Pińczowie