Niedziela 25 grudnia 2022 r. Boże Narodzenie.

*Wierni, którzy przystąpili do Komunii św. na pasterce mogą Ją przyjąć po raz drugi podczas Mszy św. w Boże Narodzenie.

* Składamy gorące podziękowanie wszystkim za gorliwe uczestnictwo  w tegorocznych roratach. Dziękujemy Panu organiście Stanisławowi za prowadzenie nas w śpiewie na nowennie do Niepokalanego Poczęcia i do Dzieciątka Jezus za przygotowanie scholii oraz kwintetu instrumentalnego. Dziękujemy pani Oli za przygotowanie szopki i wszystkim innym za przygotowanie
i świąteczny wystrój naszego kościoła.  Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

*Jutro drugi dzień Świąt i święto  św. Szczepana,  pierwszego męczennika Taca  w tym dniu będzie przeznaczona na KUL.

1. We wtorek, 27 grudnia, przypada święto św. Jana Ewangelisty.
  2. W środę, 28 grudnia – święto świętych Młodzianków.
  3. W piątek, 30 grudnia, w tym roku, przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Z tej racji, nie będziemy organizować wspólnego Jubileuszu małżeństw. Prawdopodobnie taką uroczystość Jubileuszową dla naszych małżeństw będziemy przeżywać w czerwcu następnego roku. Modlitwą obejmujemy małżeństwa i rodziny, aby były mocnym fundamentem kształtowania młodego pokolenia oraz miejscem wzrastania i przekazywania wartości chrześcijańskich.
  4. Również w piątek, o godz. 17. 00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych parafian, w obecnym roku, 2022. Rodziny, krewnych i znajomych zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W sobotę 31 grudnia, kończy się Rok Pański 2022. O godz. 17. 00, zostanie odprawiona uroczysta Msza św., połączona z nabożeństwem dziękczynno-błagalnym oraz sprawozdaniem z pracy duszpasterskiej za miniony rok 2022. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, aby podziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić o dalsze.
  6. W przyszłą niedzielę, 01 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – dzień modlitwy o pokój na świecie.
  7. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą rozpoczniemy po Nowym Roku, a więc od 2 stycznia.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickie, która znajduje się przed ołtarzem. Jest „Gość Niedzielny” wydanie świąteczne, na dwa tygodnie w cenie 15 zł oraz „Niedziela” wraz z kalendarzem w cenie 10 zł. Natomiast jest nowy dwumiesięcznik pt. „Trwajcie w miłości” na wzór czasopismaMiłujcie się”, w cenie 8zł.