8 Niedziela Zwykła – 03.03.2019

1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „Młodzi trzeźwi i wolni”. Zachęcamy wszystkich parafian do wpisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, niech to będzie pomoc  i dar, dla tych wszystkich, którzy borykają się z problemem alkoholizmu w naszych rodzinach.
  • Jutro przypada święto św. Kazimierza, Królewicza
  • W najbliższą środę – Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie nowenny do M.B.Cz.
  • Nabożeństwa wielkopostne  odprawiać będziemy: w piątki – Droga Krzyżowa po Mszach św. o godz. 8.00  i 17.00, a w niedzielę o godz.17.30 –  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcam do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  • Tradycyjnie w II piątek miesiąca modlimy się w intencji rodzin naszej parafii, dlatego w najbliższy piątek po Mszy wieczornej rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzi Wspólnota Modlitewna.
  • W niedzielę (10 marca) na Mszę Świętą o godz.16.30 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców.
  • Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej, aby pogłębić swoją wiarę: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się, Don Bosco.