7 Niedziela Zwykła – 23.02.2020

1. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców. Po Mszy św. konferencja.

1. W najbliższą środę – Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 00, 10.00 i 17.00. W tym dniu  obowiązuje post ścisły co do jakości i co do ilości, nie będzie nowenny do M.B.Cz.

1. Nabożeństwa wielkopostne będziemy odprawiać: w piątki po Mszach świętych o godz.8.00  i 17.00  – Drogę Krzyżową,  w niedzielę – o godz.17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.

1. W sobotę przypada ostatni dzień miesiąca. Tradycyjnie wspominamy ks. Bosko. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz.17.00.

1. W przyszła niedzielę przypada I Niedziela Wielkiego Postu i I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca a pod koniec każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 Gorzkie Żale.

1. Od 28 lutego w kinach można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film Najświętsze Serce rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Alacoque, i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy będą czcić Jego Serce. Kult Naj – świętszego Serca Pana Jezusa ma w Polsce piękną tradycję. Nasza Ojczyzna została też oddana Sercu Jezusowemu 100 lat temu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Gorąco zachęcamy by wybrać się do kina.

1. Czuwaniu Rolników i sympatyków wsi na Jasnej Górze w dniu 4/5 marca.  Program pielgrzymki – czuwania w gablocie z ogłoszeniami.

1. Jak ogłaszaliśmy 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, do końca lutego przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę ( do tej pory zgłosiło się tyko kilka osób – jeśli nie uzbieramy pełnego autokaru nie odbędzie się pielgrzymka z naszej parafii. Osoby udające się indywidualnie prosimy o zgłoszenie się w zakrystii celem zamówienia biletów wstępu na tę uroczystość.

1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ostatnio ofiary na sprzątanie i inwestycje  kościoła.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, Miłujcie się  i   Don