Warto przeczytać

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– W górach zostawił swój ślad. W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II (22 października) odkrywamy nieznane szczegóły z życia papieża Polaka.

– Kościół ma prawo głosu. Członkami Kościoła są nie tylko biskupi i księża, lecz także wójtowie, prezydenci miast, ministrowie i wyborcy. Czy wszystkim tym ludziom można zakneblować usta i zakazać udziału w życiu politycznym?

– Odważny głos Rycerzy Kolumba. Dlaczego dla Amerykanów nauczanie św. Jana Pawła II pozostaje niezmiennie żywe i jak Rycerze Kolumba włączają się w ochronę życia w USA.

– Zdrowie chore na politykę. Co wspólnego z decyzjami Światowej Organizacji Zdrowia mają koncerny farmaceutyczne oraz globalne interesy Chin? Dlaczego WHO tak mocno propaguje aborcję?

W „Niedzieli Kieleckiej” m.in.:

– Oni są przyszłością Kościoła. Modlitewne czuwania, zgłębianie nauczania Jana Pawła II i kwesty przed kościołami na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – złożyły się na XXI Dzień Papieski.

– Pamięć o świętych trwa. Podczas odpustu parafialnego w Domaszowicach we wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka bp Jan Piotrowski poświęcił nową kaplicę i nadał herb parafii.

– To my, Masłowianie. Jest dumą regionu i wzorem dla innych chórów. Niedawno najstarszy chór w naszym regionie – Masłowianie – świętował stulecie śpiewania na chwałę Boga i ku radości ludzi

– Świadek świetności wieków. Rozwój kapituły wiślickiej, zaliczanej do jednej z najstarszych na ziemiach polskich, łączy się z rozkwitem miejscowej kolegiaty

 W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Zjadacz wolnego czasu. O mechanizmach uzależnienia od mediów społecznościowych. Kilkugodzinna awaria Facebooka ujawniła, jak wielu z nas trudno sobie wyobrazić życie bez tego portalu. Ludzie, nagle od niego odcięci, nie wiedzieli, co ze sobą zrobić.

– To nie jest dywanik. O szczegółach wizyty ad limina Franciszek Kucharczak rozmawia z bp. Adamem Babem, biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej.

– Nic nie jest dane raz na zawsze. Myślenie, że twoje dzieci automatycznie będą chrześcijanami, bo wychowałeś się w chrześcijańskiej kulturze, to dziś iluzja – mówi Carl Anderson, były Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba

– Pasterz pachnący owcami. Jan Paweł I – papież, który w czasie 33-dniowego pontyfikatu podbił świat uśmiechem.

– Prąd, gaz i inne drogie luksusy. Ceny energii w Europie przekroczyły pułap, przy którym są po prostu uciążliwe. Teraz działalność w wielu branżach naprawdę przestaje się opłacać.