6 Niedziela Zwykła – 11.02.2018 r

  1. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem: „ Trzeźwość egzaminem z wolności”. Zachęcamy wszystkich parafian do wpisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, niech to będzie pomoc i dar, dla tych wszystkich, którzy borykają się z problemem alkoholizmu w naszych rodzinach.
  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie rodzicami dzieci, które w tym roku przeżywać będą Rocznicę Komunii Świętej.
  3. W najbliższą środę – Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i o godz. 17.00 Msza św. zbiorowa. Nie będzie nowenny do M.B.Cz.
  4. Nabożeństwa wielkopostne odprawiać będziemy: w piątki po Mszach św. o godz. 8.00  i 17.00 – Droga Krzyżowa, a w niedzielę o godz.17.30 –  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie wieczorna Msza św. już bez kazania. Wszystkich serdecznie zachęcam do udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych. Niech to będzie z naszej strony także okazja do pokuty i wynagrodzenia Chrystusowi za nasze grzechy i grzechy całego świata.
  5. Taca dzisiejsza i z następnej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie ubezpieczenia kościoła i kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła.
  6. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z bloku przy Malików 150 A od nr. 29- 43. W okresie Wielkiego Postu kościoła nie dekorujemy kwiatami.
  7. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej.