6 Niedziela Wielkanocna -26.05.2019

1. W środę o godz. 18.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego.

1. Nabożeństwa majowe, a od soboty nabożeństwa czerwcowe w tygodniu odprawiane będą po Mszach świętych wieczornych, a w niedzielę o godz. 17.30.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w piątek – święto Nawiedzenia NMP. Jest to również ostatni dzień miesiąca maja, kończymy nabożeństwa majowe i tradycyjnie wspominamy św. Jana Bosko. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie w czasie nabożeństw majowych i czerwcowych.
  • w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu przypada I sobota miesiąca, w tym dniu po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Po mszy wieczornej Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa zamiast nabożeństwa różańcowego.
  • w przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również I niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

1. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypadnie 20 czerwca. Msza św. zostanie odprawiona przy krzyżu obok pętli autobusowej na ul. Kruszelnickiego a procesja do 4 ołtarzy odbędzie się ulicą Kruszelnickiego. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.

1. W minioną niedzielę do puszek przed kościołem zebrana została kwota 697 zł 45 gr. Kwota ta została przekazana na Salezjańskie Seminarium Duchowne w Krakowie.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Miłujcie się.