5 Niedziela Zwykła – 05.02.2017

1. Dziś I Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 prelekcja prowadzona przez Straż Miejską nt: „Jak ekonomicznie palić węglem i drewnem”. Zachęcamy do licznego udziału
  1. W środę cotygodniowa nieustająca nowenna do M.B.Cz. o godz.17.00 a po niej wieczorna Msza św. w intencjach próśb i podziękowań. Prośby i podziękowania Matce Bożej oraz ofiary na Mszę św. prosimy składać do skarbonki w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  1. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • w piątek – św. Scholastyki
  • w sobotę – przypada Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorych ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. W naszej parafii Msza św. dla chorych z błogosławieństwem lurdzkim w czasie rekolekcji wielkopostnych na początku kwietnia.
  1. W piątek – z racji II piątku miesiąca – po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa w intencji rodzin naszej parafii, poprowadzi grupa modlitewna. Zachęcamy do licznego udziału.
  1. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłą sobotę.W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie  naszej świątyni rodziny z ul.  Batalionów Chłopskich od nr 336- 330 (pp. Surma Barbara, Surma Artur,Surma Piotr, Synowiec Małgorzata, Surma Helena.).
  1. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ostatnio ofiary na potrzeby kościoła. „Bóg Zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość niedzielny, Promyczek Dobra, Don Bosco.

Zmarł pan Marek Miłek lat  59 . Pogrzeb odbędzie się we wtorek 7 lutego o godz. 13.00. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….