5 Niedziela Wielkiego Postu

  1.  Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Czcigodnego Rekolekcjonistę, o. Daniela Śliwińskiego – franciszkanina, który poprowadzi nasze Rekolekcje. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie, na drzwiach wejściowych i na stronie internetowej. Przypominamy, że dzisiaj na wszystkich Msza świętych nauka rekolekcyjna, równie z na Mszy św. wieczornej o godz. 18. Z racji rekolekcji wyjątkowo dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Od jutra Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Jutro w poniedziałek – będzie dniem spowiedzi. Prosimy tak zaplanować sobie czas, aby w tym dniu skorzystać z sakramentu pokuty. W sakramencie pokuty posługiwać będą księża z naszego dekanatu. W czasie Mszy świętych nie będą księża spowiadać. I tak I czas spowiedzi będzie od godz. 9.00 do 10.00, drugi od godz. 11.00 do 12.00 a po południu od godz. 16.30 do 18.00. O godz. 18.00 zakończenie spowiedzi. Kto się wyspowiada będzie mógł przyjąć Komunię Świętą (co kilkanaście minut będzie udzielana Komunia Święta) .  Również jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Nauka stanowa dla młodzieży starszej: studiującej i  pracującej, a we wtorek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla Małżonków. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na te nauki stanowe. W programie Rekolekcji przewidziana jest – we wtorek (9 kwietnia) –  Msza św. dla chorych i osób w podeszłym wieku o godzinie 10.00. Pół godziny przed Mszą św. dla chorych będzie okazja do spowiedzi. Prosimy najbliższych o podwiezienie chorych i starszych na to nabożeństwo. W czasie Mszy św. udzielimy tym osobom Sakramentu Namaszczenia Chorych i udzielone zostanie błogosławieństwo lurdzkie.
  • Ponieważ w  środę jest zakończenie Rekolekcji nie będzie nowenny.
  • Dzisiaj i w przyszłą niedzielę panie z Żywego Różańca, przy wyjściu z kościoła, będą zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  • W najbliższy piątek  (12 kwietnia)   odbędzie się Parafialna Droga Krzyżowa ulicą  Batalionów Chłopskich. Rozpoczęcie o godz. 16.00 obok Krzyża przy pętli autobusowej a zakończy na przy kościele. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza św. wieczorna w kościele.  Niezależnie od pogody odbędzie się Parafialna Droga Krzyżowa.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na Mszach św. o godz. 8, 10, 12.00.
  • Przed kościołem można nabyć baranki Caritas i książki religijne, pogłębiające naszą wiarę.
  • Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej:  Niedziela,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Don Bosco.