5 Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020

1. We wtorek, w naszej parafii modlić się będziemy o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Codziennie w innej parafii naszej diecezji podejmowana jest modlitwa w tej intencji. Naszej parafii przypadł termin 31 marca we wtorek. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 8.00. Na niej jako wspólnota parafialna chcemy modlić się w intencji powołań.
  2. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę będą Msze święte o godz.10.00. Ponieważ w tym czasie zaplanowane były Rekolekcje Wielkopostne i zostały przyjęte intencje mszalne.

We wtorek po Mszy św. o godzinie 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu wystawienie będzie do godz.15.00. zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Prosimy tak przychodzić do kościoła,  aby w kościele na modlitwie nie było więcej niż 5 osób jednocześnie. Zachęcamy do pozostania w domu i tam się modlić o zaprzestanie pandemii koronawirusa.

1. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  2. Przeżywamy Okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do godnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych; transmitowanych w radiu, telewizji i intrenecie a u nas w kościele w piątki: Droga Krzyżowa po mszach św. o godz. 8.00 i 17.00, w niedziele: Gorzkie Żale o godz. 1730.
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz,16.30. Spowiedź przed świętami codziennie przed Mszami rano i wieczorem. W związku z zaistniała sytuacją nie odwiedzimy chorych przed Świętami.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa – nie będzie poświęcenia palm w naszym kościele.

W związku z zaistniałą sytuacją odwołany zostaje Dzień Młodzieży przed niedzielą palmową. Ks. Bp Ordynariusz postanowił, że w ramach tych obchodów dnia 4 kwietnia 2020 r. będzie celebrował mszę świętą o godz. 20.00. Msza będzie transmitowana przez radio EM w wersji audio oraz w wersji video na stronie internetowej radia EM.

1. W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kościele Liturgie Triduum Paschalnego będą celebrowane bez udziału wiernych, zachęcamy wszystkich Parafian do udziału w tych Liturgiach transmitowanych w radiu, telewizji i Internecie.
  2. Przy stopniach ołtarza są do nabycia Baranki  na stół wielkanocny – jako coroczna akcja Caritas. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie kolonii wakacyjnych dzieci  z rodzin najuboższych. Minimalna ofiara – 5 zł.
  3. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury dostępnej prasy katolickiej.