5 Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Czcigodnego Rekolekcjonistę, o. Romuald Wilk – karmelita, który poprowadzi nasze Rekolekcje. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie, na drzwiach wejściowych i na stronie internetowej. Przypominamy, że dzisiaj na wszystkich Msza świętych nauka rekolekcyjna, również na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 Z racji rekolekcji wyjątkowo dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Od jutra Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 00, 10.00 i 18.00. Również jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Nauka stanowa dla kandydatów do Bierzmowania, młodzieży  studiującej  i  pracującej, a we wtorek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla Małżonków. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na te nauki stanowe. W programie Rekolekcji przewidziana jest – we wtorek (23 marca) –  Msza św. dla chorych i osób w podeszłym wieku o godzinie 10.00. Pół godziny przed Mszą św. dla chorych będzie okazja do spowiedzi. Prosimy najbliższych o podwiezienie chorych i starszych na to nabożeństwo. W czasie Mszy św. udzielimy tym osobom Sakramentu Namaszczenia Chorych i udzielone zostanie błogosławieństwo lurdzkie.
  2. Ponieważ w środę jest zakończenie Rekolekcji nie będzie w tym dniu Nowenny do MB Częstochowskiej.
  3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę przy stopniach ołtarza do puszek zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W najbliższy piątek (25 marca)   nie odbędzie się  (z powodu pandemii) Parafialna Droga Krzyżowa ulicą  Batalionów Chłopskich. W zamian będzie Droga Krzyżowa w kościele.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na Mszach św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00.
  6. Poświecenie pokarmów w Wielką Sobotę( od godz10.00 do 14.00) na zewnątrz kościoła przy grocie maryjnej co pół godziny. Jeśli nie będzie można przychodzić do kościoła, poświęcenia dokonamy przejeżdżając samochodem najpierw kapłan przejedzie ul. Batalionów Chłopskich (od najniższych numerów) od godz. 9.00 – 11.00. Następnie ul Kruszelnickiego od godz.12.00 – 14.00 (od najniższych numerów). Ulicami Miedzianą i Malików w godz. 14.00 – 15.00 (od Straży w kierunku wiaduktu. Na czas poświecenia nie wychodzimy z domów, jedynie zostawimy otwarte okna  domów, oraz koszyczek ze święconką.
  7. Przed stopniami ołtarza są do nabycia baranki Caritas.
  8. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela,   Gość Niedzielny, Gość Extra.