5 Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Czcigodnego Rekolekcjonistę, który poprowadzi nasze Rekolekcje. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie, na drzwiach wejściowych i na stronie internetowej. Przypominamy, że dzisiaj na wszystkich Msza świętych nauka rekolekcyjna, równie z na Mszy św. wieczornej o godz. 18. Z racji rekolekcji wyjątkowo dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. Od jutra Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 00, 10.00 i 18.00. Jutro w poniedziałek – będzie dniem spowiedzi. Prosimy tak zaplanować sobie czas, aby w tym dniu skorzystać z sakramentu pokuty. W sakramencie pokuty posługiwać będą księża z naszego dekanatu. W czasie Mszy świętych nie będą księża spowiadać. I tak I czas spowiedzi będzie od godz. 9.00 do 10.00, drugi od godz. 11.00 do 12.00 a po południu od godz. 16.30 do 18.00. O godz. 18.00 zakończenie spowiedzi kapłani udadzą się do sąsiedniej parafii na odpust ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP.  Również jutro po Mszy św. o godz. 18.00 Nauka stanowa dla młodzieży starszej: studiującej i  pracującej, a we wtorek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla Rodziców. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych na te nauki stanowe. W programie Rekolekcji przewidziana jest – we wtorek (20 marca) –  Msza św. dla chorych i osób w podeszłym wieku o godzinie 10.00. Pół godziny przed Mszą św. dla chorych będzie okazja do spowiedzi. Prosimy najbliższych o podwiezienie chorych i starszych na to nabożeństwo. W czasie Mszy św. udzielimy tym osobom Sakramentu Namaszczenia Chorych i udzielone zostanie błogosławieństwo lurdzkie.. Zachęcamy dzisiaj do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.
  2. Ponieważ w środę jest zakończenie Rekolekcji nie będzie nowenny. Na środę zaplanowane był spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii  Świętej, ponieważ pani krawcowa nie może w tym dniu przyjechać, dlatego odbiór stroi komunijnych będzie w czwartek      (22 marca) . Na godz. 17. 30 na plebanię zapraszamy najpierw chłopców z Rodzicami, na godz. 18.00 dziewczynki z rodzicami. W czasie tego spotkania dokonany zostanie wybór obrazka komunijnego. Spotkanie to należy potraktować jako obowiązkowe.
  3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę panie z Żywego Różańca, przy wyjściu z kościoła, będą zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W najbliższy piątek (23 marca)   odbędzie się Parafialna Droga Krzyżowa ulicą  Rozpoczęcie o godz. 16.00 obok Krzyża przy pętli autobusowej a zakończy na przy kościele. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej Msza św. wieczorna w kościele.  Niezależnie od pogody odbędzie się Parafialna Droga Krzyżowa. Prosimy o dowóz księży z plebani pod krzyż na Kruszelnickiego.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na Mszach św. o godz. 8, 10, 12.00.
  6. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela,  Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Don Bosco.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy   śp Stanisława Stratij lat 82.