5 Niedz. Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

1. Dzisiaj, na nabożeństwie majowym o godz. 17.30, rozpoczniemy uroczystą nowennę ku czci MB Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w dziewięciodniową modlitwę, w której polecać będziemy Ojca św., naszą Ojczyznę, naszą parafię, rodziny, młodzież, dzieci, a szczególnie te przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. W dni powszednie nowenna i nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału.
  2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności w całej naszej ojczyźnie.
  3. W środę, 18 maja na Mszy św. o godz. 18. 00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu przypada 102. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka.
  4. W sobotę, 21maja, na Mszy św. o godz.11.00 dzieci z klasy trzeciej będą przeżywać swoją Pierwszą Komunię św. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w piątek o godz. 17.00.
  5. W ramach przygotowań do Kongresu Eucharystycznego diecezji Kieleckiej, w naszym dekanacie rozpoczynają się tzw. „ Dekanalne Spotkania Eucharystyczne”. Pierwszą parafią, która podejmuje tę inicjatywę jest parafia Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogon, która zaprasza we wtorek, tj. 17 maja, na uwielbienie – adorację Najśw. Sakramentu od godz.20. 00 do 21.00.
  6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Hospicjum imienia św. Matki Teresy z Kalkuty.
  7. Parafia św. Krzyża w Kielcach organizuje autokarową pielgrzymkę do Rzymu w dniach od 12 do 19 czerwca br. Koszt = 2200 zł. Szczegółowe informacje udziela organizator pielgrzymki, ks. Wojciech Krawczyk.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła, składane na tace i przesyłane na konto. Wszystkim ofiarodawcom mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.