4 Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2017

1. We wtorek w całej Rodzinie Salezjańskiej przeżywać będziemy Uroczystość ku czci św. Jana Bosko. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii Świętego.
  1. W środę cotygodniowa nowenna do M.B.Cz. o godz.17.00 a następnie Msza św. Prośby i podziękowania do Matki Bożej prosimy składać do skarbony. Na Nowennę zapraszamy Rodziców Dzieci Rocznicowych, po Mszy św. – krótkie spotkanie –w kościele.
  1. W czwartek – I czwartek miesiąca i Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Msze św. poświęcenie gromnic. Msze św. w tym dniu o godz. 00, 10.00 i 17.00. W tym dniu przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Na Mszy św. poświęcenie świec komunijnych.
  1. W tym tygodniu przypadają I  piątek, sobota i niedziela miesiąca. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00 a po Mszy wieczornej Litania do Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa z racji I soboty miesiąca. W przyszłą niedziele zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00, a po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. błogosławieństwo gardła przez wstawiennictwo tego świętego.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 przedstawiciele Straży Miejskiej w Kielcach poprowadzą prelekcję na temat: „Jak ekonomicznie palić węglem i drewnem.”  Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu wszystkich, którzy ogrzewają swoje domy węglem bądź drewnem.
  1. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z ul. Batalionów Chłopskich od nr 344 – 338 B (pp. Bębacz Agnieszka, Surma Joanna, Stratij Robert, Zimosz Joanna, Skowron Stanisława, Stępień Edyta)
  1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.