4 Niedziela Zwykła – 28.01.2018

1. W środę w całej Rodzinie Salezjańskiej przeżywać będziemy Uroczystość ku czci św. Jana Bosko. O godz. 17.00 Nowenna do M.B.Cz a następnie Msza św. wieczorna.  Z racji Uroczystości po Mszach świętych ucałowanie relikwii Świętego.
  2. W tym tygodniu przypadają I  czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W czwartek modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, oraz w intencji tych z naszej parafii, którzy już pozytywnie odpowiedzieli na głos powołania. Ponieważ w I piątek miesiąca wypada Święto Ofiarowania Pańskiego  wyjątkowo w tym miesiącu chorych odwiedzimy dzień wcześniej – 1 lutego (w I czwartek miesiąca). W sobotę po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa z racji I soboty miesiąca. W przyszłą niedziele zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00, a po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W piątek – I piątek miesiąca i Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Msze św. poświęcenie gromnic. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Z racji I piątku okazja do spowiedzi przed wszystkimi Mszami świętymi. W tym dniu przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców. Na Mszy św. poświęcenie świec komunijnych.
  4. W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. błogosławieństwo gardła przez wstawiennictwo tego świętego.
  5. W minionym tygodniu dotarły do wielu rodzin, również na plebanie anonimy, które przekazują nieprawdę. Nie należy do tych listów przywiązywać jakiejś szczególnej uwagi.
  6. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z bloku przy ul. Malików 150 od nr 402 – 414 i bloku Malików 150A  od nr  1 do 14.
  7. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.