4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przed kościołem zbierane są podpisy pod Inicjatywą Obywatelską: „ Mama, Tata i Dzieci”. Również rozprowadzane się baranki Caritas. Cena minimalna 5 zł
  1. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii przeżywać będziemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Roman Majewski – paulin. Szczegółowy Rozkład Rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed kościołem i znajduje się także na stronie internetowej parafii. Z racji rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę (3, 4i5 kwietnia) Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą  o godz. 8.00, 10.00 i wieczorem o godz.18.00. Parafialny dzień spowiedzi 4 kwietnia w   następujących porach: od godz. 9.00- 10.00, 11.00 -12.00 i od godz. 16.00 do 18.00.  W czasie Mszy świętych nie będzie nikt spowiadał. Proszę tak rozłożyć sobie czas na  spowiedź, aby skorzystać z wyznaczonych godzin.

W poniedziałek (3 kwietnia) na Mszę święta o  godz. 10.00 zapraszamy szczególnie chorych i osoby w podeszłym wieku. Prosimy najbliższych o zorganizowanie dla tych osób dowóz na tą Mszę świętą. Na Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych i błogosławieństwo lurdzki Najświętszym Sakramentem.

1. Przeżywamy Okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do godnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych; w piątki Droga Krzyżowa po mszach św. o godz. 8.00 i 17.00, w niedziele Gorzkie Żale o godz. 1730. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia św. modlitwa w intencji Ojca św. i wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu). Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych.
  1. Za tydzień i w kolejną niedzielę (2 i 9 kwietnia) panie z Żywego Różańca, przy wyjściu z kościoła, będą zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  1. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy rodziny z Batalionów Chłopskich  od nr 268 do 250  pp. (Goraj, Haba, Kasza, Skowron, Gorajscy, Snoch, Gonciarz, Snoch, Dziąg, Piotrowscy, Bugara, Wójcik, Szwajkowscy, Borusińska).
  1. Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicka.

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Bronisławę Skowron l. 88. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu:  „Wieczny odpoczynek…………