4 Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019

  1. Dzisiaj ostatni dzień miesiąca tradycyjnie wspominamy .św. Jana Bosko. Przed kościołem rozprowadzane się baranki Caritas. Cena minimalna 5 zł. Jeśli zabraknie – nowa dostawa będzie dopiero jutro – będziemy rozprowadzać również w przyszła niedzielę. Można nabyć  również po 5 zł książki –  pogłębiające naszą wiedzę na temat: spowiedzi, Wielkanocy, Objawień Fatimskich i o  bł. Ks. Jerzym Popiełuszko.
  • Od przyszłej niedzieli w naszej parafii przeżywać będziemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Daniel Śliwiński – franciszkanin ze Skarżyska Kamiennej. Szczegółowy Rozkład Rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed kościołem i znajduje się także na stronie internetowej  parafii. Z racji rekolekcji w poniedziałek, wtorek i środę (8, 9 i 10 kwietnia) Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą  o godz. 8.00, 10.00 i wieczorem o godz.18.00. Parafialny dzień spowiedzi w poniedziałek 8  kwietnia w   następujących porach: od godz. 9.00- 10.00, 11.00 -12.00 i od godz. 16.30 do 18.00.  W czasie Mszy świętych nie będzie nikt spowiadał. Proszę tak rozłożyć sobie czas na  spowiedź, aby skorzystać z wyznaczonych godzin. Kiedy rozpocznie się Msza św. wieczorna o godz. 18.00  kapłani zakończą spowiedź. Dlatego prosimy spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę.

We wtorek ( 9 kwietnia) na Mszę świętą o  godz. 10.00 zapraszamy szczególnie chorych i osoby w podeszłym wieku. Prosimy najbliższych o zorganizowanie dla tych osób dowóz na tą Mszę świętą. Na Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych i błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem.

      W ostatni dzień rekolekcji w środę (10 kwietnia) będzie zbierana taca, która w części pokryje ofiarę za rekolekcje.

  • Przeżywamy Okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do godnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych; w piątki Droga Krzyżowa po mszy św. o godz. 8.00  a o godz.17.00, natomiast w niedziele Gorzkie Żale o godz. 1730. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, komunia św.  modlitwa w intencji Ojca św. i wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu). Odpust można ofiarować za siebie lub za zmarłych.
  • W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek ,sobota i niedziela miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa po Mszach wieczornych. W I piątek okazja do spowiedzi od godz.16.00. Chorych z ul  Batalionów Chłopskich i Malikowa odwiedzę w I piątek a z ul. Kruszelnickiego w I sobotę. Będą to już odwiedziny chorych przed świętami.
  • Przypominamy Kandydatom do Bierzmowania o spotkaniach  w piątek oraz w sobotę
  • Za tydzień i w kolejną niedzielę (7 i 14 kwietnia) panie z Żywego Różańca, przy wyjściu z kościoła, będą zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Przed kościołem można zaopatrzyć się w prasę katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Cuda i Łaski, Promyczek Dobra, Mały Gość, Miłujcie się, Don Bosco