4 Niedziela Wielkanocna – 25.04.23021

  1. Dokładni wczoraj 24 kwietnia przypadła 5 rocznica konsekracji naszego kościoła. 24 kwietnia 2016 roku Ordynariusz Diecezji Bp Jan Piotrowski dokonał konsekracji naszego kościoła. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa musieliśmy przenieść Uroczystość Jubileuszową na 9 października br. Wśród zaproszonych są: Ordynariusz Diecezji Jego Ekscelencja Ks. Bp Jan Piotrowski, Przełożony Salezjanów Inspektorii Krakowskiej ks. Marcin KAZNOWSKI, oraz żyjący kapłani- salezjanie, którzy pracowali w naszej wspólnocie, oraz Rodacy zarówno kapłani jak i Siostry Zakonne. Szczególnie wymienimy Piotra Smolkę, który pracował w naszej parafii, a obecnie pracuje jako misjonarz na Ukrainie w Przemyślanach, który będzie gościł w naszej parafii w niedzielę 10 października. Wtedy będziemy mogli go wesprzeć materialnie. Taca tej niedzieli w całości będzie przekazana ks. Piotrowi. Również dary ofiarne z Uroczystości Jubileuszowych  zostaną Jemu przekazane.
  2. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Na zakończenie Tygodnia Modlitw o powołania w przyszłą niedzielę do puszek zbierana będzie ofiara na nasze Salezjańskie Seminarium w Krakowie.
  3. W czwartek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła. Patronki Europy.
  4. W piątek ostatni dzień miesiąca kwietnia. Tradycyjnie wspominamy ks. Bosko. W czasie pandemii od godz.16.00 w każdy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Adoracji.

 

 

  1. Od najbliższej soboty rozpoczynamy miesiąc maj. Od soboty Msze św. wieczorne na tygodniu będą odprawiane o godz.18.00 a nie jak do tej pory o godz. 17.00. W tym dniu przypada również odpust w parafii i Sanktuarium  św. Józefa Robotnika w Kielcach.
  2. W tym tygodniu przypadają : I sobota i niedziela miesiąca. W sobotę po mszy św. wieczornej zamiast modlitwy różańcowej nabożeństwo majowe. A w najbliższą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca pod koniec każdej Mszy św, adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast po Mszy św. o godz.8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc maj – w każdą niedzielę:  o godz. 17.30, a na tygodniu: po Mszach Świętych wieczornych około godz. 18.30.  Serdecznie zapraszamy.
  4. Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom: panu Dariuszowi Surmie i panu Zdzisławowi Detce za wykonanie – naprawy ogrodzenia kościoła od strony ul Malików. Wykonali uzupełnienia w fundamentach ogrodzenia szczególnie przy bramie wjazdowej i w innych miejscach gdzie ubytki były widoczne, przyspawali przęsło metalowe do metalowego słupka i poprawili bramę wjazdową. Prace te wykonali darmowo. Jeszcze raz składamy im serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się. Czasopisma te można nabyć przy stopniach ołtarza.

 

W miniony piątek na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Barbarę Wijas lat 73. Polećmy teraz zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek ……