4 Niedziela Adwentu

1. Jutro (w poniedziałek )przypada Wigilia do  Uroczystości Bożego Narodzenia.  Z tej  racji  w naszym kościele będą  tylko  Roraty o godz.6.00 .  Dzieci, które uczestniczyły w Roratach przynoszą specjalne plansze, na których przyklejały kontrolki  za udział w Roratach, wieczorem o godz.17.00  Mszy świętej nie będzie.

W ten szczególny wieczór w roku zgromadzimy się całymi  rodzinami przy wigilijnym stole, by spożyć wspólnie wieczerzę, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia, tak jak czynili to nasi ojcowie. Pamiętajmy o tym, by była to wieczerza godna rodziny chrześcijańskiej. W żadnym wypadku nie może w tym dniu gościć alkohol na stole w jakiejkolwiek postaci. Wieczerza wigilijna zakrapiana alkoholem nie jest wieczerzą rodziny katolickiej. Nasze spotkanie przy wigilijnym stole niech poprzedzi wspólna modlitwa, czytanie urywka Pisma Św. o Narodzeniu Pana Jezusa i wspólny śpiew kolęd.  O Północy Pasterka na którą  serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

1. We wtorek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w naszym  kościele jak w każdą niedzielę.
  2. W środę – II dzień świat Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę.  W tym dniu nie będzie Nowenny do Matki Bożej Częstochowskiej
  3. W czwartek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.  Na Mszy św. rano o godz. 8.00 nastąpi tradycyjnie poświęcenie wina.
  4. W piątek święto Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu na Mszę świętą wieczorną o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców z dziećmi. Po Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom.  Po Mszy św. na plebani spotkanie Rady Parafialne, (spotkanie opłatkowe, podsumowanie finansowe za  2018 r.  )
  5. W sobotę (29 grudnia) o godz. 15.00 w kościele –spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup parafialnych: Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Wspólnoty Modlitewnej, Wieczernikowego Ruchu Maryjnego.
  6. W przyszłą niedzielę (30 grudnia) –  Niedziela Świętej Rodziny –  na Mszy świętej          o godz. 12.00 obchodzić będziemy Jubileusze Małżeńskie naszej parafii. Na tą  Mszę święta szczególnie zapraszamy Jubilatów i ich rodziny. Będziemy się modlić w Waszych intencjach i nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  7. 31 grudnia ( poniedziałek) o godz. 8.00 Msza św. za zmarłych parafian w 2018 roku. Na Mszę świętą zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych. Tradycyjnie wyczytywane będą osoby zmarłe a przedstawiciel rodziny zmarłego zapali święcę od paschału i złoży kwiat (biały dla zmarłej kobiety a czerwony dla zmarłego mężczyzny). Świece będą już przygotowane. Jest to równocześnie ostatni dzień Roku 2018. Wszystkich Parafian zapraszamy na Nabożeństwo Dziękczynno- przebłagalne na godz. 17.00.
  8. Od 2 stycznia rozpoczniemy Kolędę Wizytę Duszpasterską. Program kolędy wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się, Mały Gość, Promyczek Dobra.