4 Niedziela Adwentu – 24.12.2017

Dzisiaj przypada Wigilia do Uroczystości Bożego Narodzenia. Dzisiaj z racji Wigilii Msze święte w naszym kościele tylko do południa, wieczorem o godz.18.00 Mszy świętej nie będzie. W ten szczególny wieczór w roku zgromadzimy się całymi  rodzinami przy wigilijnym stole, by spożyć wspólnie wieczerzę, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia, tak jak czynili to nasi ojcowie. Pamiętajmy o tym, by była to wieczerza godna rodziny chrześcijańskiej. W żadnym wypadku nie może w tym dniu gościć alkohol na stole w jakiejkolwiek postaci. Wieczerza wigilijna zakrapiana alkoholem nie jest wieczerzą rodziny katolickiej. Nasze spotkanie przy wigilijnym stole niech poprzedzi wspólna modlitwa, czytanie urywka Pisma Św. o Narodzeniu Pana Jezusa i wspólny śpiew kolęd. O Północy Pasterka na którą  serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

• jutro w poniedziałek UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
  • we wtorek – II dzień świat Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę,  taca przeznaczona będzie na KUL.
  1. W środę – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.  Na Mszy św. rano o godz. 8.00 nastąpi tradycyjnie poświęcenie wina,  a wieczorem o godz. 17.00  Nieustająca Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  2. W czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników. W tym dniu na Mszę świętą wieczorną o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców z dziećmi. Po Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom. Po Mszy św. na plebani spotkanie Rady Parafialne, (spotkanie opłatkowe, podsumowanie finansowe 2017 i budżet na 2018 r.)
  3. W sobotę 30 grudnia o godz. 8.00 Msza św. za zmarłych parafian w 2017 roku. Na Mszę świętą zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych. Tradycyjnie wyczytywane będą osoby zmarłe a przedstawiciel rodziny zmarłego zapali święcę od paschału i złoży kwiat (biały dla zmarłej kobiety a czerwony dla zmarłego mężczyzny). Świece będą już przygotowane.
  4. W przyszła niedzielę – Niedziela Świętej Rodziny – na Mszy świętej o godz. 12.00 obchodzić będziemy Jubileusze Małżeńskie naszej parafii. Na tą Mszę święta szczególnie zapraszamy Jubilatów i ich rodziny. Będziemy się modlić w Waszych intencjach i nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  5. Przyszła niedziela jest równocześnie ostatnim dniem Roku 2017. Wszystkich Parafian zapraszamy na Nabożeństwo Dziękczynno- przebłagalne na godz. 17.00.
  6. Od 2 stycznia rozpoczniemy Kolędę Wizytę Duszpasterską. Program kolędy wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej.
  7. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę po nabożeństwie za zmarłych w 2017 roku bardzo prosimy o przygotowanie kościoła rodziny z    Kruszelnickiego  od nr 240A do 248B  (pp. Wijas, Śledź, Skowrońscy, Detka, Król, Jaśkowscy, Jońscy, Goraj, Proboszcz, Adamczak, Proboszcz).
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.