4 Niedziela Adwentu – 22.12.2019

1. W tym tygodniu :

we wtorekzakończenie Rorat o godz.6.00 rano. Dzieci, które uczestniczyły w tegorocznych Roratach otrzymają drobne pamiątki. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.  W tym dniu przypada Wigilia do Uroczystości Bożego Narodzenia. W ten szczególny wieczór zgromadzimy się całymi  rodzinami przy wigilijnym stole, by spożyć wspólnie wieczerzę, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia, tak jak czynili to nasi ojcowie. Pamiętajmy o tym, by była to wieczerza godna rodziny chrześcijańskiej. W żadnym wypadku nie może w tym dniu gościć alkohol na stole w jakiejkolwiek postaci. Wieczerza wigilijna zakrapiana alkoholem nie jest wieczerzą rodziny katolickiej. Nasze spotkanie przy wigilijnym stole niech poprzedzi wspólna modlitwa, czytanie urywka Pisma Św. o Narodzeniu Pana Jezusa i wspólny śpiew kolęd. O Północy Pasterka na którą  serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

w środę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w naszym kościele o godz. 800, 1000 i 1200 i wieczorem o godz.18.00. W tym dniu nie będzie Nowenny do MB Częstochowskiej.

w czwartek –  II dzień świat Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę,  o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

1. W przyszłą niedzielę – Niedziela Św. Rodziny na Mszy św. o godz. 1200 pary małżeńskie, które obchodzą w tym roku swój jubileusz małżeństwa będą wspólnie dziękować Bogu za przeżyte lata i prosić o dalsze opiekę i błogosławieństwo Boże. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy w szczególności rodziny Jubilatów. Dwadzieścia minut przed Mszą św. krótki koncert kolęd w wykonaniu scholii dedykowany Jubilatom i parafianom.
  2. Jak zapowiadaliśmy jutro w poniedziałek odwiedzimy chorych z posługą przed świętami. Tych chorych, którzy nie korzystają z comiesięcznej posługi należy dzisiaj zgłosić w zakrystii.

1. W ostatni dzień roku 31 grudnia o godz. 8.00 Msza św. za zmarłych parafian w 2019 roku. Na Mszę świętą zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych. Tych zmarłych z naszej parafii, którzy pochowani zostali poza naszą parafią prosimy o zgłoszenie do najbliższej niedzieli. Tradycyjnie wyczytywane będą osoby zmarłe a przedstawiciel rodziny zmarłego zapali święcę od paschału i złoży kwiat (biały dla zmarłej kobiety a czerwony dla zmarłego mężczyzny). Świece będą już przygotowane.

1. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej. Niedziela, Gość

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby :  Konrada Słonia  l. 28 i Aleksandra Osucha l. 57. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ……….