4 Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020

1. W środę odwiedzimy przed Świętami chorych naszej parafii. W tym dniu Nowenna do MB Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony przy kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  2. W czwartek – Wigilia do Bożego Narodzenia. O godz. 6.00 ostatnie Roraty. Dzieci otrzymają drobne pamiątki za udział w Roratach. Nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Natomiast zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
  3. W piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post.
  4. W sobotę – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, składka przeznaczona będzie na KUL. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zamiast kazania będzie czytany List Rektora KUL.
  5. Z powodu panującej pandemii w tym roku nie będzie spotkań Opłatkowych dla Wspólnoty Żywego Różańca i wszystkich Grup Parafialnych, również LSO i Scholii.
  6. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Świętej Rodziny. Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy pary małżeńskie przeżywające w tym roku swój Jubileusz. Pary prosimy o zgłoszenie swej obecności – dzisiaj w zakrystii.
  7. W ostatni dzień roku 31 grudnia na Mszy św. o godz. 800 polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu wszystkich zmarłych z naszej parafii w mijającym 2020 roku. Prosimy również o zgłaszanie imion zmarłych z waszych rodzin, którzy zostali pochowani poza parafią. Ich także pragniemy polecać Bogu w tej Mszy św. Już dziś zapraszamy Rodziny tych zmarłych i ich przyjaciół do uczestnictwa w tej Mszy św. A o godz. 17.00  w ostatni dzień roku – nabożeństwo przebłagalne i Msza św.  na zakończenie Starego Roku. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich Parafian.
  8. Z racji pandemii w styczniu nie będzie tradycyjnej kolędy – Wizyty duszpasterskiej. Jeden kapłan w każdy piątek stycznia od godz. 15.00  przejdzie fragmentem ulicy, żeby pomodlić się i pobłogosławić domy i mieszkańców. Dla każdego z tych rejonów w niedzielę o godz. 16.00 zostanie w kościele parafialnym odprawiona Msza św. w intencji Rodzin, które nie mogliśmy z powodu pandemii odwiedzić  z Kolędą. Rejony będą podawane w Ogłoszeniach Parafialnych i na stronie internetowej parafii.