4 Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016

1. W środęNieustająca Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Prośby i podziękowania prosimy składać do skarbony w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  2. W tym tygodniu :
  • w sobotę – zakończenie Rorat o godz.6.00 rano. Nie będzie Mszy św. wieczornej.  W tym dniu przypada Wigilia do Uroczystości Bożego Narodzenia. W ten szczególny wieczór w roku zgromadzimy się całymi  rodzinami przy wigilijnym stole, by spożyć wspólnie wieczerzę, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia, tak jak czynili to nasi ojcowie. Pamiętajmy o tym, by była to wieczerza godna rodziny chrześcijańskiej. W żadnym wypadku nie może w tym dniu gościć alkohol na stole w jakiejkolwiek postaci. Wieczerza wigilijna zakrapiana alkoholem nie jest wieczerzą rodziny katolickiej. Nasze spotkanie przy wigilijnym stole niech poprzedzi wspólna modlitwa, czytanie urywka Pisma Św. o Narodzeniu Pana Jezusa i wspólny śpiew kolęd. O Północy Pasterka na którą  serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
  •  w niedzielę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Msze św. w naszym kościele o godz. 800, 1000 i 1200. Nie będzie Mszy Św. wieczornej o godz.18.00.
  • w poniedziałek –  II dzień świat Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę,  o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu na Mszy św. o godz. 1200 pary małżeńskie, które obchodzą w tym roku swój jubileusz małżeństwa będą wspólnie dziękować Bogu za przeżyte lata i prosić o dalsze opiekę i błogosławieństwo Boże. Do udziału w tej Mszy św. zapraszamy w szczególności rodziny Jubilatów. Dwadzieścia minut przed Mszą św. krótki koncert kolęd w wykonaniu scholii dedykowany Jubilatom i parafianom.
  1. Jak zapowiadaliśmy w piątek odwiedzimy chorych z posługą przed świętami. Tych chorych, którzy nie korzystają z comiesięcznej posługi należy dzisiaj zgłosić w zakrystii.
  2. W ostatni dzień roku 31 grudnia o godz. 8.00 Msza św. za zmarłych parafian w 2016 roku. Na Mszę świętą zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych. Tych zmarłych z naszej parafii, którzy pochowani zostali poza naszą parafią prosimy o zgłoszenie do najbliższej niedzieli. Tradycyjnie wyczytywane będą osoby zmarłe a przedstawiciel rodziny zmarłego zapali święcę od paschału i złoży kwiat (biały dla zmarłej kobiety a czerwony dla zmarłego mężczyzny). Świece będą już przygotowane.
  3. Bóg Zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę po roratach bardzo prosimy o przygotowanie kościoła na Uroczystość Bożego Narodzenia rodziny z    Batalionów  Chłopskich  od nr 410 – 388 (pp. Żelazny, Syroka, Grabowscy, Pająk, Rembosz, Migdał, Gretka, Duda, Matok, Wróblewski).
  4. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej. Niedziela, Gość

W minionym tygodniu zmarli :  Zofia Kozłowska  l. 83  i Tytus Stachura l. 48, którego pogrzeb jutro o godz. 12.00. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ……….