33 Niedziela Zwykła – 18.11.2018

1. Dzisiaj obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka w ubiegłym roku.. W zakrystii są rozprowadzane torby papierowe „Torby Miłosierdzia”. Podobnie jak w ubiegłym roku zachęcamy wiernych, których stać na ufundowanie produktów spożywczych czy środków  czystości – do zabrania tych toreb i wypełnienia produktami spożywczymi i chemią gospodarczą. Na torbach jest szczegółowy opis. Produkty te należy złożyć w zakrystii (do przyszłej niedzieli)    i zostaną przekazane rodzinom ubogim z naszej parafii i poza nią.
  2. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    • w poniedziałek – bł. Salomei, zakonnicy
    • we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
    • w środę – wspomnienie Ofiarowania NMP. W tym dniu przypadają imieniny ks. Proboszcza, Na Mszy św. wieczornej (po nowennie) będzie okazja do modlitwy i złożenia życzeń Solenizantowi.
    • w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
    • w sobotę – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
    • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  1. W czwartek – o godz.18.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
  2. Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Św. Krzyża w Kielcach organizuje jednodniową pielgrzymkę do Torunia na uroczystości XXVII rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd w dniu 1 grudnia 2018 roku o godz.4.00 z parkingu przy kościele Św. Krzyża. Koszt pielgrzymki około60 zł. Szczegóły przy zapisie. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej św. Krzyża w Kielcach, a także telefonicznie: pan Jan  –  668 – 847- 553.
  3. Do końca listopada przyjmujemy na wypominki roczne.
  4. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty, które wpłynęły w ostatnim tygodniu.
  5. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Mały Gość  Niedzielny, Promyczek Dobra, Niedziela, Cuda i Łaski, Miłujcie się