32 Niedziela Zwykła – 12.XI. 2017 r.

1. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    • w poniedziałek – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
    • w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    • w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    • w przyszła niedzielę – przeżywać I Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. W tym dniu  będą rozprowadzane torby papierowe na akcję Tytka Charytatywna. Zachęcamy  wiernych do zabrania ich i wypełnienia produktami spożywczymi i chemią gospodarczą. Produkty te należy złożyć w zakrystii i zostaną przekazane rodzinom ubogim z naszej parafii i poza nią.

1. Do końca listopada przyjmujemy na wypominki roczne.

1. Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Św. Krzyża w Kielcach organizuje jednodniową pielgrzymkę do Torunia na uroczystości XXVI rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd w dniu 2 grudnia 2017 roku o godz.4.30 z parkingu przy kościele Św. Krzyża. Koszt pielgrzymki 60 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, a także telefonicznie: pan Jan –  668 – 847- 553.

1. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary które wpłynęły w ostatnim tygodniu.

1. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W następną sobotę  o przygotowanie kościoła prosimy  rodziny  z ulicy Kruszelnickiego od nr 80 -120/2 (pp. Słodkiewicz, Stępień, Ryk, Kupisz, Detka, Wrona, Kędzierscy, Ludwikowscy, Jęczmińska, Skrzypiec, Śledź, Galara)

1. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Gość Niedzielny, Mały Gość  Niedzielny i Niedziela, Cuda i Łaski, Miłujcie się