32 Niedziela Zwykła – 11.11.2018

1. Dzisiaj przeżywamy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Po Mszach świętych o godz. 10.00 i 12.00 zapraszamy na krótki program słowno-muzyczny. Po mszy św. o godz. 10.00 program przygotowany przez Scholę i LS, a po Mszy o godzinie 12.00 program przygotowany przez Byłych ministrantów z parafii św. Krzyża w Kielcach.
  2. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony, która znajduje się w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Na nowennę i Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej i ich Rodziców
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    • w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
    • we wtorek -wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
    • w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  4. Do końca listopada przyjmujemy na wypominki roczne.
  5. Terenowe Biuro Radia Maryja przy Parafii Św. Krzyża w Kielcach organizuje jednodniową pielgrzymkę do Torunia na uroczystości XXVII rocznicy powstania Radia Maryja. Wyjazd w dniu 1 grudnia 2018 roku o godz.4.00 z parkingu przy kościele Św. Krzyża. Koszt pielgrzymki  około 60 zł. Szczegóły przy zapisach. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej parafii św. Krzyża, a także telefonicznie: pan Jan Fert  –   668 – 847- 553.
  6. Serdeczne „Bóg Zapłać” za ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty które wpłynęły w ostatnim tygodniu.
  7. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra, Cuda i Łaski, Miłujcie się

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zofię Sikorską lat 65 . Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu ……..