31 ndz. zwykła

31 niedziela Zwykła – 31.10.2021 r.

1. Jutro 1 listopada, obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane mamy obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej. W naszym kościele odprawiamy je według porządku niedzielnego. O godz.17.30 Różaniec z wypominkami listopadowymi.
  2. We wtorek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00.
     Według Dekretu Penitencjarii Apostolskiej informujemy, że za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, ze względu na epidemię, przez cały miesiąc listopad 2021 r., można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Trzeba tylko spełnić zwykłe warunki odpustu, czyli; być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
    / szczegółowe informacje dotyczące Dekretu i odpustów można przeczytać na naszej stronie internetowej./
  3. W czwartek, 4 listopada, wspominamy św. Karola Boromeusza, bpa.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca;
    – w czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa – modlimy się o dar  nowych powołań do pracy w Pańskiej Winnicy.
    – w piątek, pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa; o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Przed południem odwiedzimy chorych naszej parafii. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.
    – w  sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  1. Kartki z wypominkami można składać w zakrystii. Informujemy, że za zmarłych polecanych w wypominkach, od 1 do 8 listopada będzie odmawiany różaniec, po Mszy św. o godz. 17.00.  Za ofiary składane przy tej okazji, mówimy staropolskie – Bóg zapłać!
  1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne. Wypominki roczne zbierać będziemy w zakrystii przez cały miesiąc listopad. Natomiast od grudnia za zmarłych polecanych w tych wypominkach w każdą III niedzielę miesiąca będzie sprawowana Msza święta a przed Mszą świętą wyczytywana będzie część imion zmarłych polecanych w tych wypominkach.
  1. W piątek, 5 listopada przypadają imieniny ks. Sławomira Zdolińskiego. Dlatego w tym dniu na Mszy św. wieczornej będzie okazja do modlitwy w intencji Solenizanta i do złożenia życzeń.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8. 00– zmiana Tajemnic Różańca.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Czasopisma takie jak Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się – znajdują na stopniach przed ołtarzem. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy.