3 Niedziela zw. – 23 stycznia 2022 r.

1. Jutro 24 stycznia, przypada święto św. Franciszka Salezego, patrona, naszego Zgromadzenia Salezjańskiego, a także patrona dziennikarzy i prasy katolickiej.
  1. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  1. W środę, 26 stycznia, przypada wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Ponadto w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.
  1. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.
  1. W piątek, 28 stycznia, przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
  1. Trwamy w nowennie do św. Jana Bosko, w której polecamy naszych dobrodziejów, rodziców i wychowawców oraz dzieci i młodzież.
  1. Jutro,24 stycznia z wizytą duszpasterską udamy się na Malików Blok 150 C.
    Jednocześnie kończymy nasze tegoroczne kolędowanie. Wszystkim za życzliwe przyjęcie nas do swoich domów oraz za wspólną modlitwę i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Swoją wdzięczność pragniemy wyrazić w modlitwie, szczególniew uroczystość św. Jana Bosko w dniu 30 stycznia na Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy dziękczynienia, a szczególne tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli podjąć w tym roku kapłana podczas wizyty duszpasterskiej. Na tej Mszy św. będziemy gościć chór męski z parafii św. Krzyża oraz naszą scholę. Jednocześnie informujemy, że osoby, które jeszcze chciałyby jeszcze przeżyć kolędę w swoim domu, będzie taka okazja w  najbliższą sobotę od godz. 10.00 Adresy prosimy zgłaszać się w zakrystii.
  1. Od środy wznawiamy odprawianie wieczornej Mszy św. o godz. 17.00
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej zmarł  śp. Sylwester Ludwinek. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. „Zdrowaś Maryjo,…… wieczny odpoczynek ………