3 Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

1. Dzisiaj o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Jutro  przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W Kościele obchodzony jest Dzień świętości życia. Każde życie jest darem Bożym i trzeba go chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  3. W środę  o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym tygodniu w piątek po Mszach świętych o godz. 8.00 i 17.00.
  5. W przyszła niedzielę przypada ostatni dzień miesiąca. Tradycyjnie wspominamy ks. Bosko.
  6. Od dzisiaj przed kościołem będą rozprowadzane baranki Caritas. W tym roku baranki wykonane są z białej czekolady. Dochód z ofiar przeznaczony będzie na dofinansowanie kolonii i dożywianie dzieci z rodzin ubogich. Minimalna cena 5 zł.  Można również nabyć książki dla pogłębienia wiedzy religijnej ze znanej serii „Wszystko o”. Dzisiaj można nabyć: Wszystko o Spowiedzi, Wszystko o Wielkanocy, Wszystko o Objawieniach Fatimskich, Wszystko o Bł. Ks. Jerzym Popiełuszce.
  7. W minioną niedzielę do puszek przed kościołem zebrana została kwota 1720 zł. Kwota ta w całości przekazana została na Misje. Informujemy i przypominamy że do końca kwietnia składamy roczne zeznanie podatkowe.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas Kieleckie, która prowadzi hospicja, pomaga w leczeniu i rehabilitacji chorych, wspiera starszych, ubogie rodziny i dzieci. Przekazując 1% na Caritas wspieramy dzieła miłosierdzia Kościoła. Szczegółowe informacje na pałacie w gablocie przed kościołem oraz na ulotkach na stoliku przy wyjściu z kościoła.  Znajdziemy tam również druki oświadczeń dla osób pobierających emerytury. Wystarczy je wypełnić i przesłać do właściwego Urzędu Skarbowego.

• Od V Niedzieli Wielkiego Postu w naszej parafii odbędą się Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „z Maryją do Jezusa”. Poprowadzi je o. Daniel Śliwiński – franciszkanin ze Skarżyska Kamiennej. Tak zaplanujmy sobie czas, aby uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Szczegółowy program wywieszony będzie w przyszłym tygodniu w gablocie.
  • Na placu kościelnym ustawiany jest kontener na odzież używaną. Jest to forma wsparcia dzieła misyjnego. Jeśli mamy odzież używaną ale już z niej nie korzystamy można taką odzież złożyć do tego kontenera. Odzież powinna być czysta. Jeśli przekazujemy obuwie buty powinny być czyste i związane w jednej reklamówce. Za zebrana odzież już składamy „Bóg zapłać”
  • Składam podziękowania za ofiary, jakie składacie na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Don Bosco, Promyczek Dobra, Miłujcie się.