3 Niedziela Wielkiego Postu – 07,03,2021

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  3. W tym tygodniu przypada 2 piątek miesiąca tradycyjnie w tym dniu modlimy się w intencji rodzin naszej parafii. Dlatego wspólnota modlitewna przygotuje rozważania i poprowadzi Drogę Krzyżową w intencji rodzin po Mszy Świętej wieczornej
  4. W najbliższą sobotę po Mszy wieczornej na plebani spotkanie Rady wychowawczo –duszpasterskiej. Wszystkich członków Rady serdecznie zapraszamy.
  5. Ponieważ 21 marca rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne, dlatego wyjątkowo w przyszłą niedzielę na Mszę świętą i konferencję godz.16.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców. Od przyszłej niedzieli przed kościołem będą rozprowadzane baranki Caritas. W tym roku baranki wykonane będą z białej czekolady. Dochód z ofiar przeznaczony będzie na dofinansowanie kolonii i dożywianie dzieci z rodzin ubogich. Minimalna cena 5 zł.
  6. Natomiast od V Niedzieli Wielkiego Postu – w dniach od 21 marca do 24 marca – w naszej parafii odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Romuald Wilk – Karmelita. Tak zaplanujmy sobie czas, aby uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.  Szczegółowy  program wywieszony jest w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej parafii.
  7. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się. Z racji roku Świętego Józefa ogłoszonego przez papieża Franciszka pojawiło się nowe czasopismo „Gość Extra” w cenie 9 zł

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Adama Detkę, który przeżył 59 lat.  Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: „ Wieczny odpoczynek ….