3 Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna X tydzień biblijny pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.”
  2. W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej a po niej Msza św. Prośby i podziękowania na nowennę prosimy składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego. W tym dniu (18 kwietnia) przypada  20 rocznica święceń biskupich Biskupa Mariana Florczyka. Pamiętajmy w tym dni o modlitwie w intencji Jubilata.
  3. Składany serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedziele. Została zebrana kwota 801,70. Kwota ta w całości została przekazana do Caritas Kieleckiego.
  4. Dziękujemy również za ofiary na potrzeby naszego kościoła. W ostatnim czasie wykonane zostało  mycie, polerowanie i impregnacja posadzki w kościele. Koszt takiej odnowy posadzki to 3 200 zł. Jak już informowaliśmy od marca została zatrudniona osoba do sprzątania kościoła. Zwracamy się z prośbą do wszystkich rodzin  naszej parafii aby na sprzątanie i dekorację kwiatową każda rodzina złożyła po 5 zł miesięcznie (na cały rok to wyjdzie 60 zł od rodziny). Kwota ta pokryje pensje, zakup kwiatów i utrzymanie kościoła. Ofiary te prosimy  składać w kopertach z napisem na sprzątanie kościoła z podanie nazwiska i adresu. Ofiary te będą odnotowywane w specjalnej księdze. Ofiary można składać równie  w ratach.
  5. Zachęcamy jak co tydzień do nabywania i lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Cuda i Łaski  i  Don Bosco.