3 Niedziela Wielkanocna

1.    W środę o godz. 17.00 cotygodniowa nowenna do Matki Bożej  Częstochowskiej a po niej Msza św.  Prośby i  podziękowania na nowennę  prosimy  składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego. W tym dniu przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

2.   W czwartek ostatni dzień miesiąca. Tradycyjnie na Mszy wieczornej wspominamy św. Jana Bosko.

3.   Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj, a tym samym nabożeństwa majowe. Nabożeństwa odbywać się będą po Mszach św. wieczornych. Informujemy również, że od 1 maja Msze św. wieczorne w naszym kościele odbywać się będą o godz. 00 nie jak do tej pory o godz. 17.00. W przyszła niedzielę nabożeństwo majowe o godz.17.30.

4.       W tym tygodniu przypadają: I piątek, sobota i niedziela miesiąca. W te dni zamiast tradycyjnych nabożeństw – nabożeństwo majowe. W piątek okazja do spowiedzi w tym dniu od godz.17.30. Z racji panującej pandemii w I piątek nie będziemy odwiedzać chorych naszej parafii. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, na zmianę zapraszamy tylko Zelatorów, którzy pozbierają tajemnice i będzie krótka zmiana: dziesiątek różańca, i błogosławieństwo tajemnic.

5.       Ponieważ w tym roku 3 maja przypada w niedzielę, dlatego Uroczystość NMP Królowej Polski, zostaje przeniesiona na najbliższą sobotę. Msze święte z kazaniem w tym dniu jak w każdą niedzielę. W sobotę nabożeństwo majowe o godz.17.30 przed Mszą św. , wieczorną.

6.       Ks. Biskup Ordynariusz wydał dyspensę od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2020 r, to znaczy że 1 maja – chociaż przypada     I piątek miesiąca – nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

7.       W związku z panującą pandemią odwołujemy wszystkie spotkania formacyjne przygotowujące do przyjęcia I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania.

8.       Prosimy, aby wszystkie ofiary na potrzeby kościoła i na sprzątanie kościoła wpłacać bezpośrednio na konto parafialne, Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.