3 Niedziela Adwentu – 16.12.2018

  1. Od dziś do wtorku włącznie starajmy się uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych. Tegorocznym kaznodzieją jest Ks. Edward Lisowski – salezjanin, proboszcz parafii Św. Krzyża w Kielcach i Dyrektor wspólnoty zakonnej Nauki rekolekcyjne będą dzisiaj na wszystkich Mszach świętych a w poniedziałek i wtorek   o godz.6.00, 8.00  00. Okazja do spowiedzi jutro (w poniedziałek). Będą spowiadać księża z naszego dekanatu. Pierwszy czas spowiedzi przed południem od godz. 9.00 – 10.30, a po południu              od  godz. 16.30  –  do rozpoczęcia Mszy św. wieczornej do godz. 18.00 –  zaplanujmy sobie tak czas, aby skorzystać ze spowiedzi przed Świętami. Taca ostatniego dnia rekolekcyjnego (we wtorek), zgodnie ze zwyczajem, przeznaczona będzie dla ks. Rekolekcjonisty.
  2. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 odprawiamy Roraty. Zapraszamy wszystkich do liczniejszego udziału. Od dzisiaj  rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Nowenna będzie na tygodniu w czasie Rorat. A w niedziele na Mszy św. o godz. 8.00.
  3. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego. Na Nowennę i Mszę Św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i ich rodziców. Po mszy św. krótkie spotkanie.
  4. Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału we Mszy św. w dniu 30 grudnia (Niedziela Św. Rodziny) par małżeńskich obchodzących w tym roku swoje jubileusze małżeńskie.
  5. W zakrystii można nabyć świece „Caritas” na stół wigilijny i opłatki. Niech w każdej rodzinie naszej parafii pali się w czasie wieczerzy wigilijnej świeca Caritas jako znak solidarności z biednymi i potrzebującymi. Po wieczerzy wigilijnej można tę świece zapalić na grobach naszych najbliższych zmarłych wraz z modlitwą.
  6. W piątek (21 grudnia) odwiedzimy chorych naszej parafii przed Świętami. Chorych, których nie odwiedzamy w I piątki miesiąca należy zgłosić do środy (19 grudnia).
  7. 24 grudnia (w poniedziałek) Wigilia Bożego Narodzenia. Z tego powodu w tym dniu będą tylko Roraty o godz.6.00, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Natomiast o godz. 24.00   Serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.
  8. W dniu 31 grudnia (będzie to poniedziałek) o godz. 00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych Parafian w 2018 roku. Jeśli, któryś z Parafian zmarł w tym roku, a został pochowany w innej parafii, prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Rodziny zmarłych o tej Mszy św. zostali poinformowani pisemnie. Jeśli jakaś rodzina nie otrzymała zaproszenia na taką Mszę św. prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
  9. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na  sprzątanie kościoła i na kwiaty.  
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Cuda i łaski, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, Miłujcie się.