3 Niedziela Adwentu – 13.12.2020

1. Od dziś do wtorku włącznie starajmy się uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych. Tegorocznym kaznodzieją jest o. Józef Mizera – kapucyn. Nauki rekolekcyjne będą dzisiaj na wszystkich Mszach świętych, a w poniedziałek i wtorek o godz.6.00, 8.00 i 18. 00. Okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą święta, spowiadać będą tylko kapłani z naszej parafii z powodu pandemii nie będą spowiadać księża z naszego dekanatu. Spowiednicy będą w konfesjonałach  do rozpoczęcia nauki rekolekcyjnej naszego dekanatu. Spowiednicy będą w konfesjonałach  do rozpoczęcia nauki rekolekcyjnej W poniedziałek i wtorek o  godz.15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego i przez godzinę okazja do spowiedzi. Na każdej Mszy św. będzie zbierana taca.
  2. Każdego dnia w tygodniu przez okres Adwentu o godz. 600 odprawiamy Roraty. Zapraszamy wszystkich do liczniejszego udziału. Od środy (16.XII)   rozpoczynamy Nowennę do Dzieciatka Jezus. Nowenna będzie na tygodniu w czasie Rorat. A w niedziele na Mszy św. o godz. 8.00.
  3. W środę o godz. 1700 nieustająca nowenna do M.B.Cz. Po niej Msza św. wieczorna. Prośby i podziękowania na Nowennę prosimy składać do skarbony w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
  4. Bardzo prosimy o potwierdzenie udziału we Mszy św. w dniu 27 grudnia (Niedziela Św. Rodziny) par małżeńskich obchodzących w tym roku swoje jubileusze małżeńskie, aby przygotować dyplomy dla Jubilatów.
  5. W zakrystii można nabyć świece „Caritas” na stół wigilijny i opłatki. Niech w każdej rodzinie naszej parafii pali się w czasie wieczerzy wigilijnej świeca Caritas jako znak solidarności z biednymi i potrzebującymi. Po wieczerzy wigilijnej można tę świece zapalić na grobach naszych najbliższych zmarłych wraz z modlitwą.
  6. W środę (23 grudnia) odwiedzimy chorych naszej parafii przed Świętami. Chorych, których nie odwiedzamy w I piątki miesiąca należy zgłosić do soboty (19 grudnia).
  7. W przyszła niedzielę na Mszę św. o godz.16.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców.
  8. 24 grudnia (w czwartek) przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Z tego powodu w tym dniu będą tylko Roraty o godz.6.00, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Natomiast o godz. 24.00  Serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.
  9. W dniu 31 grudnia (będzie to czwartek) o godz. 8 00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych Parafian w 2020 roku. Jeśli, któryś z Parafian zmarł w tym roku, a został pochowany w innej parafii, prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii lub kancelarii parafialnej – jeśli tego jeszcze nie uczyniła rodzina zmarłego. Rodziny zmarłych o tej Mszy św. zostali poinformowani pisemnie. Jeśli jakaś rodzina nie otrzymała zaproszenia na taką Mszę św. prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
  10. Składamy serdeczne podziękowania za złożone w ostatnim tygodniu ofiary na  sprzątanie kościoła i na kwiaty.
  11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się, oraz Don Bosco.